Parādu šķirotava

Izšķiries – būt vai nebūt parādā!

Patēriņa parāds

Šis parāds parasti velkas līdzi no 1 – 2 gadiem. Piemērots tad, kad patiešām, patiešām nepieciešams kāds lielāks pirkums, piemēram, sadzīves tehnika vai vajadzība nosegt kādu steidzamu pakalpojumu, piemēram, ārstēšanās izmaksas vai remontu mājoklī.

Parādkarte

Šis ir parāds, kuru aizdevējs izsniedz kartes veidā un nosaka tam parāda limitu. Parādkarte noder kā rezerve dažādām neparedzētām situācijām, piemēram, dodoties ceļojumos. Un tai nereti nāk līdzi ceļojumu, pirkumu apdrošināšana un citas diezgan noderīgas lietas.

Taču, ja izmantosi parādkarti neapdomāti, piemēram, nevajadzīgiem pirkumiem, ātri vien vari iekulties parādā, kuru maksāsi gadiem.

Parādlīnija

Līdzīgi kā parādkarte, taču bez kartes – aizdevējs piešķir parāda limitu, kuru vari izmantot, kad vien vēlies. Pasaki, cik lielu parādu vēlies un saņem to savā bankas kontā. Taču, pirms kāp parādlīnijas cilpā, padomā kārtīgi – bieži vien šī cilpa cilvēkiem uz kakla paliek gadiem.

Ātrais parāds

Šis parāds spēj tevi par parādnieku padarīt 15 minūšu laikā un jau pēc mēneša prasīt visu atdot atpakaļ. Tāpēc padomā – ja tev šīs nauda nav šodien, vai tev tā tiešām būs pēc nākamās algas? Ja nebūs, varēsi maksāt pagarināšanas maksu, ieguvējs no tā būs tikai parāddevējs.

Hipotekārais parāds

Šis ir parāds, kas piemērots, kad esi nobriedis iegādāties savu mājokli. Šī parāda summa vienmēr būs liela un ar garu nomaksas termiņu, tāpēc aizdevējs pirms aizdošanas stingri vērtēs, vai tu vari parādu atdot.

Studiju parāds

Šo parādu izsniedz bankas, lai segtu tavu mācību maksu. Šis parāds ir kā tavs ieguldījums savā nākotnē. Protams, ja tiešām plāno studēt, nevis pamest studijas. Nepabeidzot mācības, parāds nekur nepazudīs.

Studējošā parāds

Šo parādu piešķir, lai studiju laikā segtu transporta, dienesta viesnīcas, mācību un citus izdevumus, jo, ja esi pilna laika students, iespējams, pelnīt naudu studiju gados nebūs laika.

Preču uz nomaksu parāds

Aizej uz veikalu, ieraugi tosteri un nopērc uz parāda – tik vienkārši! Bet vispirms gan padomā, vai tev tiešām tosteris šobrīd ir vajadzīgs un vai parāda ikmēneša maksa netraucēs tavām pārējām vajadzībām.

Finanšu parādlīzings

Šis parāds visbiežāk paredzēts, lai iegādātos automašīnu. Taču, kamēr būsi parādā, mašīna tev būs tikai lietošanā, bet tās īpašnieks būs aizdevējs. Kas notiks, ja nespēsi parādu atdot? Automašīna pazudīs, bet parāda atlikums gan nekur nepazudīs.

Operatīvais parādlīzings jeb Nomas parāds

Izvēlies autosalonā jaunu auto, bet nepērc – nomā to uz noteiktu laiku. Pēc laika, ja tev ir nepieciešamība, pagarini nomas termiņu, atmaksā parādu, līdz auto ir tavs, vai vienkārši atdod to atpakaļ, un parāds ir beidzies. Īsumā – maksā parādu par auto, kurš tev, iespējams, nekad nepiederēs!

Pilna servisa parādlīzings

Nopērc auto uz parāda un brauc! Tiešām – vienkārši brauc! Par visu pārējo, piemēram, apdrošināšanu, tehnisko apskati, ziemas riepām un remontu servisā, tavā vietā parūpēsies aizdevējs. Skan labi? Jā, bet ir āķis – visi šie izdevumi tiks pieskaitīti tavai parāda summai un tavs ikmēneša maksājums tikai augs un augs.

Lombarda parāds

Aiznes uz lombardu kaut ko, kas tev pieder, un saņem par to smieklīgu daļu no tā tirgus cenas! Turklāt vēl esi parādā!